Üçüncü baskısı gerçekleştirilen Vergi Sor Bankası kitabının içeriğine ilişkin ayrıntılar aşağıda yer almaktadır.

Gerek Vergi Müfettiş Yardımcılarının gerekse de Maliye Bakanlığı bünyesinde çalışan diğer personelin eğitimine katkı sağlamak ve mesleki sınavlarında başarılı olabilmelerine yardımcı olmak amacıyla Vergi Soru Bankası Kitabı hazırlanmıştır.

Bu kitapta benzerlerinden farklı olarak soruların hemen arkasında çözümleri yer almamaktadır. Kitabın hacmini gereksiz yere artıracağını düşündüğümüz bu yöntemin yerine daha fazla ve farklı tipte soruların okuyucu tarafından görülebilmesini sağlamak amacıyla sorulan soru sayısı artırılmıştır.

Vergi Soru Bankası Kitabı çalışmamız;

  • Vergi Usul Kanunu,
  • Gelir Vergisi Kanunu,
  • Kurumlar Vergisi Kanunu,
  • Katma Değer Vergisi Kanunu,
  • Özel Tüketim Vergisi Kanunu,
  • Amme Alacaklarını Tahsil Usulü Hakkında Kanun ve
  • Diğer Vergi Kanunları

şeklinde bölümlenmiş 1.750 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır.

Ayrıca her bir bölüm kendi içinde alt konu başlıklarıyla desteklenmiş olup çalışanın istifadesini arttıracak şekilde planlanmıştır.

Kitap Künyesi

KONU ÖZETLİ SORU ÇÖZÜMLÜ
Vergi Soru Bankası Kitabı çalışmamız; Bu baskıda konu anlatımları da eklenmiştir. Her bölüm öncesi tüm vergiler için konu anlatımları eklenmiştir. Ayrıca bazı bölümlerde klasik sorulara yer verilmiştir. Buna ilave sayısal soruların çözümlerine yer verilmiştir.
Vergi Usul Kanunu, Gelir Vergisi Kanunu, Kurumlar Vergisi Kanunu, Katma Değer Vergisi Kanunu, Özel Tüketim Vergisi Kanunu, Amme Alacaklarını Tahsil Usulü Hakkında Kanun ve Diğer Vergi Kanunları şeklinde bölümlenmiş 1.750 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır.
Sayfa Sayısı: 1112
Boyut: 16*24
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Baskı Yılı: 2016
Yazar: Mert Ümit Aslan, Fazlı Emektar, Abdullah Saraç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here